Popüler Yeniler
Reklamlar

Yeni Yıl Forex Piyasalarında Açılış

Bugün yılbaşı tatilinde olan piyasalarda volatilitesiz seyir devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ABD ve Rusya arasındaki gerginlikle birlikte fiyatlanan altın psikolojik seviyenin yani 1150 seviyesinin üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Sondaj kuyularında meydana gelen artışa rağmen Ham Petrolde yükselme isteği devam ediyor. Özellikle 52 seviyesi üzerinde kalındıkça yukarı yönlü hareketin devamı gelebilir.

Dolarda kısa vadeli düşüşler yaşanmış olmasıyla EURUSD paritesi biraz rahatlamıştı. Ancak hafif satıcılı seyreden kur 1.5 seviyesi altı düşüşler açısından baz alınabilir.

Bu hafta yılbaşından sonra piyasalar sonunda tatilden çıkıyor. Açıklanacak veriler ise bu yeni haftada oldukça yoğun olacağa benziyor.

Yurtiçinde ise malesef olumlu bir tablo görmek mümkün değil. İstanbul'da Ortaköy'de bir gece klubüne yapılan saldırıda aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 39 kişi hayatını kaybetti. Obama, Putin ve dünyanın dört bir yanında taziye mesajları geldi. Bu terör saldırısının ardından TL naif yapısını sürdürüyor. Güne 3.5300 seviyesiyle başlayan USDTRY paritesi ABD'de piyasaların kapalı olması nedeniyle çok hareketli olmasa da piyasaların açılmasıyla yükseliş görülebilir.

Bist100 endeksi tarafı ise haftayı 78 bin seviyesinde kapatmıştı. Haftaya satıcılı başlanması muhtemel görünüyor.