Popüler Yeniler
Reklamlar

Trafik Cezalarında Zamlı Tarife!

Yılbaşından sonra yeniden değerleme oranına nazaran yüzde 3,83 zamlı olarak kesilecek trafik cezaları baş ağrıtacak. 11 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği"nde Maliye Bakanlığınca yeniden değerleme oranı yüzde 3,83 olarak kararlaştırıldı.

Buna göre, 1 Ocak tarihinden sonra trafik kurallarını çiğneyen sürücüler, ödeyecekleri cezaları 2016 senesine göre 2017 yılında yüzde 3,83 oranında zamlı verecek.

Yılbaşından sonrası için en düşük ceza, "taşıma sınırı üstünde yolcu alan" sürücülere 75 lira olarak uygulanacak. En fazla ceza, 14 bin 908 lira ile "geçici tescil belgesini basmak ve araç sahibine vermek üzere yetkilendirilen gerçek yada özel hukuk tüzel kişilerinden belirlenen usul ve esaslara aykırı hareketler gerçekleştirenlere" kesilecek.


Yetkisi olmadığı halde tescil plakası basanlara, 10 bin 383 lira ceza kesilecek.

"Karayoluna, trafiği tehlikeye atacak ve trafik işaretlerinin görülmelerine engel olacak herhangi bir şey atan, döken, bırakan, karayolunun yapısına, güvenlik tesisleri ve trafik işaretlerine zarar verenlere, yada yerlerini değiştirenlere veya yoldan kaldıranlara" 427 lira ceza uygulanacak .