Popüler Yeniler
Reklamlar

Piyasalar Yeni Yıla Merhaba Derken Forex Paritelerinin Durumu

USDTRY

Dolar, Türk Lirası karşısında 3.54 direnci altında kalmaya devam ediyor. Dolar genel olarak güçlü konumunu sürdürse de piyasaların hacminin düşük olması ve risk alma isteğinin artması nedeniyle paritedeki yükselişin yavaşlaması söz konusu olabilir. TL'de kırılgan yapı devam etse de Dolar da son haftalarda global piyasalara karşı ivmesini kaybetmiş durumda. Bugün yurtdışından veri akışı yoğun olmasa da haftanın ilerleyen günleri oldukça yoğun olacak. Bu kuru teknik olarak inceleyecek olursak yükseliş trendinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Yükselişin ciddileşmesi için 3.5430 seviyesinin üzerinde bir kalıcılık sağlanması gerekiyor. Geri çekilmelerde ise 3.4970 seviyeleri önem kazanacak.

EURTRY

Bu pariteye bakacak olursak Euro'nun Dolar karşısında tekrar 1.05 seviyelerine ulaşmasıyla 3.7160 direncinin üzerinnde fiyatlanıyor. TL tarafından bakıldığında yurtiçi varlıklarda tahvil ve liranın kısa ve orta vadeli değer kaybını koruduğunu belirtmek gerekir. Euro tarafına bakıldığında ise fiyatlanma iştahının yüksek olduğunu görüyoruz. Hacimlerin düşük olması ise hareketlerin sağlıklı olmadığına işaret ediyor. Bugün Euro bölgesinde takip edilecek tek önemli veri imalat sektörü PMI raporu olacak. Haftanın geri kalanı oldukça yoğun geçecek. Pariteyi teknik olarak inceleyecek olursak da yükseliş trendinin devam ettiğini görebiliriz. Yükselişin kalıcılığından söz edebilmek için 3.7160 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması gerekir. Geri çekilmelere bakacak olursak 3.6870 desteği takip edilecektir.

EURUSD

ABD piyasalarının kapalı olması bu kurda fiyatlanmaların sınırlı olmasına sebep oluyor. Dolarda yaşanan kısa vadeli geri çekilmenin etkisiyle parite 1.05 seviyesinin üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Hacimsiz seyir ise yüksek volatiliteyi destekliyor. Teknik değerlendirmelere baktığımız zaman Doların toparlanmaya çalışması durumunda paritede düşüş gerçekleşmesi mümkün olabilir. Doların toparlanma çabası göstermesi durumunda 1.05 direnci gündeme gelecektir. Bu çabanın olmaması halinde ise 1.0580 ve 1.0620 dirençleri takip edilecektir.