Popüler Yeniler
Reklamlar

İstanbul'da Yaşayanlara Müjde!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından alınan bilgiye göre, Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun tünel kazılarının 2016 sene sonunda tamamlanarak, elektromekanik çalışmalarının başlaması öngörülüyor. Bu hatta bağlanacak olan Kabataş-Mecidiyeköy metro yapımı da tüm hızıyla sürüyor. 

Uzunluğu 17.5 kilometre olan, 2 viyadük, 15 istasyona sahip olan metro hattı, 70 bin yolcu alabilecek. 8 ilçeyi ilgilendirecek 300 adet vagonu olan hatta, sürücüsüz metro sinyal sistemi uygulanacak. Metro hattının tünel kazısının yüzde 80'i, istasyon kazısının yüzde 90'ı, istasyon betonarmesinin yüzde 50'si bitmiş durumda.

Hat, Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler, Bağcılar, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe Alibeyköy bölgelerinden geçerek Karadeniz Mahallesinde olan Edirnekapı Sultançiftliği hattına, Tekstilkent, Yüzyıl Mahallesi üstünde Mahmutbey-Başakşehir hattına Mahmutbey de gidecek. 
Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattından sonra Halkalı Toplu Konutlar, Altınşehir üstünden Bahçeşehir ve Esenyurt'a ilerletilmesi için ihalelere başlandı.