Popüler Yeniler
Reklamlar

Forex'te Hangi Parite Yükselişte?

EURUSD

Bu paritedeki satış baskısının biraz da olsa azalmış olduğunu söyleyebiliriz. 1.04 seviyesi üzeri hareketlenmelerde 1.0450 seviyesi son derece önemli bir seviye olacak. Bugün ise ABD üzerinde açıklanacak büyüme verileri piyasada dalgalanmalar yaratabilir. Uzmanlar tarafından yapılan tahminler doğrultusunda ABD'de ekonomisinin son 3.çeyrekte %3.3 büyümüş olması bekleniyor. Bir önceki dönemde büyüme %3.2 seviyesine gerilemişti. Beklenen verilerin açıklanması durumunda Dolar güçlü duruşunu bir süre daha devam ettirecektir. 1.04 seviyesinin altında 1.0360 ve 1.0300 destekleri gündeme gelebilir. Eğer toparlanma devam ederse o zaman 1.05 seviyesinin bile gündeme gelmesi mümkün olabilir.

USDTRY

Dün yurtiçinde açıklanan bir veri çok önemliydi. Bu veri Aralık ayında tam olarak %8 azalan tüketici güven endeksiydi. Son 14 ayın en düşük seviyesine gerileyen güven endeksi 68.93'ten 63.38'e gerilemiş oldu. Tüketicideki güvensizlik hane halkı harcamalarındaki düşüşü de beraberinde getirebilir. Noel tatili öncesi piyasalarda genel olarak bir sessizlik hakim diyebiliriz. Kur 3.50 ve 3.55 seviyelerinde gidip gelmeye devam ediyor. Yukarı hareketlenmelerde 3.60, aşağı hareketlenmelerde ise 3.45 önemli seviyeler olacaktır.

GBPUSD

Bu hafta çok fazla veri akışı olmamasına rağmen politika gündemi ile birlikte bu kurda volatilite oldukça yüksekti. Bugün piyasalar tekrardan ekonomiye yönelmeye başlayabilirler. ABD bölgesinde dayanıklı mal siparişleri verisinin açıklanacağını görüyoruz. Geçen ay savunma giderlerinden dolayı artış gösteren bu veride bu ay ise düşüş bekleniyor. Hem ABD hem İngiltere tarafında 3.çeyrek büyüme verileri 3.revizesi açıklanacak. Kurda satış baskısının devam ettiğini söyleyebiliriz. 1.2310 ve 1.2300 bölgesi güçlü destek olarak bu noktada beliriyor. Bu desteklerin kırılması halinde aşağı yönlü baskı 1.2250 desteğinde duraklayabilir. Toparlanmalarda ise 1.2450 ve 1.24 dirençleri takip edilebilir.