Popüler Yeniler
Reklamlar

Forex Piyasalarında Perşembe Günü Özeti

Dolar yıl sonunda da hakimiyetini artırdı. Dolar endeksine bakacak olursak da 103.50 seviyesine çıkmış olduğunu görürüz. TL yeniden gelişmekte olan ülkeler karşısında negatif olarak ayrıştı. Bunun en büyük sebepleri olarak hararetli geçen Anayasa tartışmaları ve hem de Ortadoğu'daki risklerin artması gösterilebilir. Bu etkilerle birlikte TL tarafında yeniden bir miktar satış gerçekleştirilirken Türkiye ile Rusya arasında Suriye'de ateşkesin sağlanmasına yönelik mutabakatın sağlanması Bist tarafına alım getirdi. Ancak ne yönde gelişmeler yaşanacağı hakkında kesin bir şey söylemek zor. ABD yeni Başkanı Trump'ın eleştirel tavırları devam ediyor. Trump'ın bu noktada etkinliğini artırmak isteyeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle bu bölgenin geleceği hakkında net şeyler söylemek zor.

Piyasalar günü sakin bir şekilde kapatırken ABD'den gelen askıda konut fiyatları verisi açıklandı. Askıda konut satışları %2.5 gerileme gösterirken faizlerin artmasının da bunda etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Bugün için önemli gelişmelere bakacak olursak ABD'de haftalık işsizlik başvurularını takip edebiliriz. Bunun dışında ham petrol stokları petrol fiyatlarında hareketi hızlandırabilir. Beklenti stokların azalmış olabileceği yönünde. Beklentilerin gerçekleşmesi durumunda fiyatlanmalar pozitif yönde ilerleyebilir.