Popüler Yeniler
Reklamlar

Forex Piyasalarında Günün Önemli Gelişmeleri

Öncelikle asya seansına bakacak olursak Avustralya Merkez Bankası'nın faiz kararı ve Cari Denge verisi önemliydi. %1.5 oranında devam eden faizlerde herhangi bir değişiklik bulunmazken 13.7 milyarlık açık beklenen ticaret dengesinde olumlu bir sonuç olan 11.4 milyarlık açık söz konusu oldu.

Günün devamındaki önemli gelişmelerden ilki Almanya'da açıklanacak olan Fabrika Siparişleri verisi olacak. Avrupa'nın en güçlü ekonomilerinden biri olan Almanya'dan gelecek bu veri geçen ayki daralmanın aksine %0.6 büyüme bekleniyor. Beklentinin üstünde veriler Euro'da değer kazanımı sonucunu doğurabilir.

Öğlen saatlerinde Avrupa bölgesinin 3.çeyrek büyüme verileri açıklanacak. Bu büyüme verilerinin %0.3 artışa işaret ettiğini görüyoruz. Beklentiden sapma halinde volatilite artabilir.

Günün son önemli gelişmesi ise ABD'den gelecek Fabrika Siparişleri verisi olacak. İmalatçılara verilen siparişlerin arttığını gözlemlediğimiz ABD'de bu ay da belli bir artış olması bekleniyor. Dolarda kar satışlarını görmemize rağmen bunun bir trende dönüşüp dönüşmeyeceği önem kazanacak.