Popüler Yeniler
Reklamlar

Forex Piyasaları

Asya seansı, beklentilerin altında daralarak olumlu diyebileceğimiz şekilde karşılanan Japonya hane halkı harcamaları ve perakende satışlar verilerine tanık oldu.

Avrupa'nın en büyük ekonomilerinden Almanya'nın TÜFE verisi açıklanacak. Güçlü ekonomi ve tüketici fiyatlarındaki artış endeksi tüm Avrupa'ya etki ettiğinden piyasada yeri olanlar bakımından dikkatle takip edilecektir. Geçtiğimiz ay %0,2 olan tüketici fiyatlarındaki artış bu ay %0,1 bekleniyor. Bu verinin beklentinin altında kalması durumunda Euro'da değer kaybı görmek şaşırtıcı olmaz.

ABD 2016 3. çeyrek revize büyüme oranı ise akşam saatlerine doğru açıklanacak. Dünyanın en büyük ekonomisinde üretilen tüm mal ve hizmetlerin enflasyondan arındırılmış büyüme oranını gösteren veri para birimleri, emtia ve endeks fiyatlamaları üzerinde doğrudan etkiye sahip olabilir. Revize büyüme oranının %3.0 oranında olacağı tahmin ediliyor. Beklentinin üzerindeki veriler dolarda değer kazancına yol açabilir.

Akşam saatlerinde yine ABD'de CB Tüketici Güven Endeksi açıklanacak. Tüketici harcama eğilimlerini anlamak ve tahmin etmek açısından oldukça önemli. Bu ay ise Tüketici Güven Endeksi'nde artış beklenirken, bu artışın gerçekleşmesi durumunda Dolar'da tekrar bir lehine fiyatlanma gerçekleşebilir.