Popüler Yeniler
Reklamlar

Forex Paritelerinde Çarşamba Günü

EURUSD

Bu parite öncelikle 1.0500 seviyesinde yatay hareketliliğin devam ettiğini söyleyelim. Yükselişler devam ederse 1.0620 direnci takip edilecektir. Bu yükselişler doğrultusunda alımlar artarsa 1.0670 seviyeleri de görülebilir. Bu kurguda bu seviyenin de aşıldığı takdirde ancak yükselişler devam edebilir. Aksi halde tekrar geri çekilmeler devam edebilir. Düşüşlerde 1.0520 desteği göze çarpan ilk destek olarak karşımıza çıkıyor. T.S.İ 19.00 dolaylarında Donald Trump'ın açıklamaları kurda dalgalanma yaratabilir.

USDTRY

Dün gerçekleşen politik riskler doğrultusunda TL'de sert düşüşler devam ediyor. Önceki gün 3.7 seviyesini aşan dolar dün 3.8 seviyesini zorlamıştı. Merkez bankasının açıklamaları ivmeyi biraz önleyip kuru 3.75 seviyelerine çekse de akşam saatlerinde Anayasa Maddelerinin görüşülmesi sırasında dolar tekrar 3.8 seviyelerini zorladı. Bugün yükselişlerin devam etmesi sonucunda 3.8550 seviyeleri gündeme gelebilir. Bu seviyenin de aşılması halinde 3.8770 hatta 3.9 seviyelerini konuşuyor olabiliriz.

EURTRY

Anayasa değişikliği görüşmelerinin başlaması üzerine siyasi belirsizlikteki artışla birlikte TL'de ciddi düşüşler devam ediyor. Euro bölgesindeki artışlar da bu paritede de oldukça sert yükselişler gerçekleşti. Rekor üzerine rekor kıran paritede 4.00 tarihi zirvesini gözlemledik. Bugün de bu paritede yükseliş devam ediyor. 4.0680 ilk direnç olarak gözümüze çarpıyor. 4.09 seviyelerinin görülmesi de mümkün olabilir.