Popüler Yeniler
Reklamlar

Forex Pariteleri Noel Sakinliğinde

EURUSD

Piyasalardaki tatil tüm yavaşlığıyla devam ediyor. Gözler bu noktada 2017'ye çevrilmiş durumda. ABD tarafında ise Trump heyecanı sürüyor. Trump'ın yönetimi devralmasıyla yeni yönetim grubunun beklentileri ne seviyede karşıyalacağı merak konusu. Euro bölgesine bakacak olursak yoğun seçim maratonu doğrultusunda politikanın gündemi piyasaları da ciddi anlamda etkileyecek gibi görünüyor. Bugün kurda hareketliliği artırabilecek tek veri ABD tarafında Aralık ayı tüketici güven endeksi olacak. Kur 1.0430 ve 1.0470 bandında sıkışmış durumunda. Bu bandın dışında hareketler volatiliteyi artırabilir. Düşüşlerde 1.0350, yükselişlerde ise 1.05 gündeme gelebilir.

USDTRY

Yurtiçinde gündemin kısmen sakinleşmesiyle birlikte kurda yükseliş iştahında azalma söz konusu. Yılın bu son haftasında volatilitenin artması beklenmiyor. Yükseliş hacminin azaldığı şu günlerde 3.50 seviyesinin altındaki kapanışlar kritik olacaktır. Eğer hareketlenme bu seviyenin altında gerçekleşirse her zamankinden daha sert düşüşler de gerçekleşebilir. 3.4830 ve 3.48 seviyeleri gündeme gelebilir. Yükselişlerde ise geçen zamanlarda olduğu gibi 3.54 ve 3.55 aralığına dönüş gerçekleşebilir.

Altın

Noel tatili sebebiyle piyasadaki düşük likidite devam ediyor. Yılbaşına kadar bu sakin seyir altın fiyatlarında da etkili olacaktır. Tatil sebebiyle veri akışı çok nadir olsa da ABD'de açıklanacak olan tüketici güven verisi altın üzerinde ufak da olsa bir hareketlilik yapabilir. 1125 ve 1142 dolar sevileri arasındaki değişmezlik devam ediyor. Kısa vadede bu seviyelerin aşılması çok mümkün değil gibi görünüyor. Uzun vadede ise 1125 altında sevilerin yakalanmasıyla düşüş trendi yakalanabilir. Bu noktada 1110 ve 1100 seviyeleri gündeme gelebilir. Yükseliş yönlü hareketlerde ise 1148 seviyelerini görmek mümkün olabilir.