Popüler Yeniler
Reklamlar

Forex Gündeminde Haftaya Giriş

Global piyasalarda ABD'den gelen olumlu veriler yine etkisini gösteriyor ve fiyatlanmalar bu etki üzerinden gerçekleşiyor. Dolar'da olumlu yönde fiyatlanmalar devam ederken USDTRY paritesinde 3.64 üzerinde rekor hafta kapanışını gözlemledik. Yurtiçinde enflasyon yükselmeye devam ederken malesef üzücü terör olayları yaşanmaya da devam etti.

ABD'de ISM imalat verileri de beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Bu doğrultuda ABD'de enflasyonist beklentiler tekrardan yükseldi. Bu beklentilerin en büyük etkilerine 10 yıllıklardaki yükseliş üzerinden tanık olduk. Tarım dışı istihdam verisi beklentilerin altında gerçekleşse de Aralık verisinde istikrar devam ediyor. Dolar endeksi de 103.70 ile son zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

İngiltere Başbakanı Theresa May de Avrupa Birliği'nden çıkmaktan vazgeçmeyeceklerini duyurdu. Avrupa Birliği'nden çıktıklarını Avrupa'dan çıkmadıklarının üzerine basan May, Lizbon 50. maddesinin uygulanacağını söyledi.

Trump'ın artık başkanlık koltuğuna oturmasına çok az bir süre kaldı. Henüz bu koltuğa oturmadan çok önemli açıklamara imza attı. Trump öncelikle Rusya ile ilişkilerin iyi tutulması gerektiğini belirtirken, aksi bir durumun ülkenin zararına olacağını belirtti.

Bugün gündemde açıklanacak önemli bir veri bulunmuyor. ABD FED üyeleri Rosengren, Lochart ve Evans'ın açıklamaları önemli olacaktır ve takip edilecektir.