Popüler Yeniler
Reklamlar

Elektrikte Serbest Tüketici Limiti !

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektrikte serbest tüketici senelik tüketim limiti, 3 bin 600 kilovatsaatten 2 bin 400 kilovatsaate çekildi. Buna göre önümüzde ki sene aylık elektrik faturası 82 lirayı geçen tüketici tedarikçisini belirleyebilecek.

EPDK'nın açıklamasına göre, 2017 senesi serbest tüketici senelik tüketim limiti tekrar belirlendi.

Bu yüzden, 2016 senesi için 3 bin 600 kilovatsaat ve üstü olan serbest tüketici limiti, 2017 senesi için 2 bin 400 kilovatsaate çekilmesine karar verildi.

Bu karar çerçevesinde, 2017 senesi için onaylanan limitte aylık faturası 82 liranın üstünde olan tüketiciler, serbest tüketici niteliğine sahip olacak ve tedarikçisini belirleyebilecek.

Bu sayede, senelik tüketimi 2 bin 400 kilovatsaatin üstünde olan yaklaşık 8,4 milyon abone serbest tüketici olabilecek.

Açıklamada değerlendirmelerinden de bahsedilen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, sözleşme imzalayacak serbest tüketicilerin, imzadan atmadan önce haklarını ve yükümlülüklerini çok iyi öğrenmeleri gerektiğini belirtti. Yılmaz, "Abonelik sözleşmeleri çok dikkatle okunmalı ve imzalanmalı. Vatandaşlarımız, tedarikçisini titizlikle seçmeli ve kendi tüketim alışkanlıklarına uygun sözleşmelerin altına imza atmalı." şeklinde konuştu