Popüler Yeniler
Reklamlar

Başbakan Konuştu!

Başbakan Binali Yıldırım ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Çankaya Köşkü'nde yapılan "KOBİ'ler İçin Nefes Kredisi Lansmanı'nda" açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım konuşmasında yeni bir çalışmanın olduğunu söyledi ve yakında açıklayacaklarını bildirdi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından notlar;

* 80 bin KOBİ'ye rahata kavuşturacak, ihtiyacını giderecek mali destek sağlamış oluyoruz. 2017 yılı çok daha iyi olacak, hesaplarımızı buna uygun gerçekleştirdik. 

* Bu günlerde yaşadığımız küresel ekonomilerdeki hareketlilik petrolde kısıtlama konusunda yeni bir boyut elde etti. Bütün bu olan durumları takip ediyoruz. Bugün Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nu toplayacağım.

* Baştan beri söylediğim firmalarımız sağlamdır. Türkiye güçlü ekonomilere dayanıyor. Alınan kararları milletimize bildireceğiz. Gereken tedbirleri alıyoruz.

* Türkiye bugün yaşadıklarımızdan daha ağırlarını geçen senelerde 4-5 defa yaşadık. 2013 Gezi Olayları'nda benzer bir durum meydana geldi. 15 Temmuz'da bir felaketten ülke döndü. Bu krizleri de atlattık.